Artykuł sponsorowany.
Pomoc specjalisty pozwoli Ci cieszyć się komfortem psychicznym na co dzień. Podpowiadamy, jak przygotować się do wizyty i jakich pytań możesz się spodziewać. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje.
Kiedy warto odwiedzić psychologa?
Natłok obowiązków i błyskawiczne tempo życia często przekłada się na problemy psychiczne. Istnieje wiele objawów, które powinny skłonić Cię do wizyty u specjalisty. Jednym z nich jest kłopot z zasypianiem czy jakością snu. Ponadto psychologowie często słyszą o trudnościach w życiu zawodowym i rodzinnym. Wiele osób zmaga się również z poczuciem wypalanie i pustki.
Pamiętaj, że chwilowy smutek to stan, który może towarzyszyć każdemu. Jeśli jednak pogorszenie samopoczucia trwa co najmniej dwa tygodnie, zdecydowanie warto udać się na wizytę do eksperta. Kolejne problemy, które wymagają pomocy to napady silnego lęku i niepokoju.
W takim stanie pomóc mogą specjaliści z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową i umówić wizytę. Pamiętaj również, że konsultacja psychologiczna może być zrealizowana w trybie online. To świetna propozycja dla osób, które cenią wygodę.
Na czym polega konsultacja psychologiczna?
Podczas wizyty psycholog zbierze najważniejsze informacje, które pozwolą mu ustalić, jak wygląda Twój styl życia i z czym związane są problemy. Na podstawie wywiadu zaproponuje Ci efektywną terapię. Po jej zakończeniu będziesz mógł cieszyć się komfortem życia na co dzień. Zdarza się, że pacjenci otrzymują skierowanie do innego specjalisty (np. do psychiatry czy neurologa).
Długość cyklu spotkań ze specjalistą może się różnić. Wiele zależy od stanu pacjenta oraz postępów w leczeniu zaburzeń. Czasami terapia może obejmować więcej osób (np. spotkania dla par czy całej rodziny). Pamiętaj, że Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic skupia wyłącznie renomowanych specjalistów. Taki wybór to strzał w dziesiątkę.
Jak wygląda wizyta?
Na początku psycholog zapyta, z jakim problemem się zmagasz i jak długo trwa ten stan. To moment, w którym należy powiedzieć o wszystkich obawach. Jeżeli np. dotyczą Cię stany lękowe, poinformuj o sytuacjach, w których się zdarzały. Ponadto powiedz, jakie objawy towarzyszą sytuacjom stresowym.
Psycholog może również zapytać, czy samemu próbowałeś radzić sobie z trudnościami. Jeżeli tak było, przedstaw metody, z jakich korzystałeś. Zastanów się również, czy ich stosowanie przyniosło Ci ulgę.
Nie zabraknie również pytań na temat przeszłości. Sytuacja rodzinna i dzieciństwo mają wpływ na niektóre zaburzenia, występujące w dorosłości. Dzięki wszystkim informacjom psycholog będzie mógł precyzyjnie określić Twój stan i dobrać metody terapii, które pomogą Ci rozwiązać problem. Pamiętaj, że Ty również możesz zadawać wszelkie nurtujące pytania i dowiedzieć się, jak wygląda szczegółowy plan leczenia.